mans vārds izrādās ir ar garu bārdu

surprised_baby_2Kad piedzimu, tad man vecāki dāvāja vārdu Vigantas, kas ir kaut kāds atvasinājums no Lietuviešu personvārda Vygantas. Tākā lietuvā y izrunā kā i, tad Latvijā tā arī dzimšanas apliecībā ierakstīja. Kad pienāca 16 gadi un vajadzēja doties pēc pases, tad tur man paziņoju, ka mans vārds (un arī uzvārds) tiks latviskoti un tā man pasē bija iedrukāts vārds Vigants… un no tās dienas dzīvoju un priecājos ar šādu vārdu.

Šodien nejauši atradu tādu krievu valodā esošu resursu kā http://mirimen.com, un tur mani sagaidīja pārsteigums:

Биографии знаменитых людей: Вигант (Вигальт, Вигунт)

Вигант (Вигальт, Вигунт) – Вигант, Вигальт, чаще Вигунт – князь Керновский, брат Владислава-Ягелла, сын одной с ним матери, Ульяны Александровны, княжны Тверской, второй жены Ольгерда . Есть известия, что Вигант первоначально был крещен по греческому обряду, причем получил христианское имя Федор-Василий. Но в 1386 г., сопровождая старшего брата своего Ягелла в Краков, он там вместе с ним крестился по католическому обряду, приняв имя Александра. В военной истории Литвы он отмечается несколько раз, но не играл большой роли. Умер 1392 г. Польские хронисты в смерти Виганта обвиняют Витовта , который будто бы отравил его; но польские историки находят эти обвинения неосновательными. См. статьи Ю. Бартошевича в “”Encykl. Powsz.”” Orgiebranda (I, 398 – 9; XXVI, 278 – 82). А. Э.

Pašam bija interesanti uzzināt, ka ar šādu vārdu pasaules vēsturē ir bijuši sastopami arī cilvēki. Tāpat man ir zināms, ka Latvijā teorētiski ir veseli 7 cilvēki ar vārdu Vigants.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.