Neparasts auto: Lamborghini LM002

800px-lambo_lm_002_1
Auto varēja dabūt ar jebkuru tolaik pieejamo ekstru... pat 7 litru kuģa dzinēju.

Ar ko Jums asociējas Lamborghini? Ātri un sportiski auto ar fantastisku airodinamiku un neparastu dizainu… Nu daži iespējams zina, ka Lamborgini ir ražojis traktorteniku. Vēsturē ir arī fakts, ka Lamborghini vēl talajā 1986. gadā sāka spēlēties ar apvidus automašīnas koncepciju… un tā tapa LM002. Pēc pasūtītāja vēlmēm tas varēja būt gan militārs apvidus auto gan luksus klases sporta auto ar kondicionieri un tapsējumu pa visu salonu. 

Amerikā minētais auto tika iesaukts par Rambo Lambo un tolaik šāda auto paradīšanās jūsu auto atpakaļskata spoguļos pilnīgi intuitīvi lika vadītājiem pavākties nost, lai dotu ceļu bezceļu Lamborghini. Auto sākotnēji tika radīts ar domu kā ASV militārais auto, taču vēlāk izrādījās, ka bagānieki no valstīm be “reāliem” ceļiem labprāt pasūtīja sev šādus braucamos. Auto sērijveidā ražoja ar V12 dzinēju no Countach, taču gribētāji varēja pasūtīt arī ar 7,2 litru dzinēju kādu izmantoja jūras motorlaivas. Visu to cītīgi baroja no 290 litrīgas degvielas bākas. Tas viss ripoja uz Pirelli Scorpion riepām, kas tika speciāli izstrādātas, lai varētu pārvietoties pat tad, kad ir cauras (RunOnFlat).

Huseina dēls, Udah Hussein, brauca ar šo... diemžēl šā auto vairs nav.
Huseina dēls, Udah Hussein, brauca ar šo... diemžēl šā auto vairs nav.

Kopā tika saražoti 301 gabals šie auto… un smieklīgākais ir tas, ka ir zināms vismaz viena šāda auto iznīcināšanas gadījums: to 2004. gadā Irākā saspridzināja amerikāņu militāristi. Nē… nepadomājiet neko ļaunu… ne jau militārā uzbrukumā… bet gan parastā eksperimentā ar spridzekļu ietekmi uz džipiem.

Tikai pēc tam viņi uzzināja, ka pilnīgi stulbā veidā ir iznīcinājuši vienu no retākajiem apvidus automobīļiem pasaulē. Auto bija piederējis pirms tam Huseina dēlam Uday… Interesanti zināt – kādas vēl ekskluzīvas lietas bija Huseinam un viņa dēliem kolekcijā?

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.