Padalies ar nemateriālo labumu

Vakardien mājās kārtojot bilžu galerijas iedomājos par to, ka katram mums datoros un mūsu pašu galvās ir informācija, jauda, bildes, pieredze un arī garāks vai īsāks laiks, ko veltīt. Tad es te mēģināšu aprakstīt dažus veidus kā tu veltot nedaudz sava laika un sev pieejamo informāciju varētu palīdzēt sabiedrībai kopumā… pie tam neizejot no mājām. 🙂 Jau iepriekš rakstīju, ka tava Wifi bāzes stacija varētu palīdzēt noteikt atrašānās vietu.

wikipedia-globeWikipedia – publiskā enciklopēdija

Mūsdienu digitālajā laikmetā ļaudis aizvien vairāk novērtē publiski pieejamās un ātrās uzziņas enciklopēdijas. Kā populārākā šajā jomā ir Wikipedia.org. Enciklopēdijas būtībā ir tā, ka to veido paši lietotāji. Ir pieejama kā Engliskā tā arī Latviskā Wikipedia versija. Šajās vietnēs tu vari dot savu ieguldījumu aprakstot notikumus un vēsturi. Tāpat nopietns ieguldījums ir nepieciešams Latviešu vikipēdijai (ja nav tev jaunu lietu, tad iespējams tu vari piedalīties ar tulkošanu no uz angļu, krievu uc valodu), lai informācija par Latviju, tās varoņiem, vēsturi un vietām būtu pieejama plašai pasaulei un nākamajām paaudzēm.

 

google-mapsFotogrāfijas kartē (Panoramio un Google maps)

Vienreiz meklējot sev tīkamo vietu elektroniskajā kartē Google Maps es ievēroju, ka tieši tai vietai ir piesaustītas un ir iespējams apskatīties dažādas citu lietotāju fotogrāfijas. Man pašam datorā ir diezgan daudz fotogrāfiju ar skaistiem dabas skatiem un jaukiem dzīvniekiem kā arī ēkām no dažādām Latvijas vietām. Tākā esmu amatieris iesācējs ar daudz maz normālu fotokameru, tad bildes ir kvalitatīvas un noteikti man nav bijusi vēlme ar tām nopelnīt… attiecīgi, es arī izdomāju, ka vēlos padalīties ar savām fotogrāfijām, kā arī marķēt tās kartē, lai ikviens cilvēks varētu apskatīt, ja to vēlētos. Lai to izdarītu ir nepieciešams doties uz www.panoramio.com un augšupielādēt savas fotogrāfijas, pievienot tagus kā arī pievienot atrašanās vietu. Pēc apmēram nedēļas- divām tavas bildes arī būs redzamas Google maps. Neturi sveci zem pūra – padalies ar jaukām bildēm. Rīga un populārākie tūrisma objekti pārsvarā ir ar bildēm, taču es domāju, ka vajadzētu īpašu uzmanību pievērst Latvijas reģioniem un citām skaistām un nepamatoti aizmirstām vietām (jūsu bērnības vietām, vecām baznīcām, skolām, pilīm, pilskalniem, tiltiem un citām Jums svarīgām vietām.)

 

world-community-grid-logoKolektīvā kalkulācijas jauda (Grid computing)

Ikdienā lietotāji neizmanto vairāk kā 20% no datora jaudas… pārējie 80% neko nedara. Kādēļ, lai nepievienotos kādai no Grid Computing programmām un tajā laikā, kad Tev jauda nav nepieciešama tavs dators nodarbosies ar kādu no zinātniskajiem aprēķiniem. Manuprāt populārākie pasaulē ir World Community Grid un Forlding@Home. Abos projektos ir pieejamas arī Latvijas komandas kā arī tiek krāti punkti, lai tev pašam būtu interesantāk apskatīties nojaust savu ieguldījumu dažādu aprēķinu nodrošināšanā.

Ja jums ir zināmi vēl kādi veidi, kā cilvēki varētu dot savu nemateriālo artavu kopējam labumam, tad droši komentāros ierakstiet.

One thought on “Padalies ar nemateriālo labumu

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.