Dzīve mākotnē*

question-cloud* Nākotne + Mākonis = Mākotne! 🙂

Helmuts uzdeva jautājumu: “Kāds spēj paredzēt kas būs nākamais blogeru hits pēc blogiem, miniblogiem un twitošanas?”.  Jautājums interesants un plašs… un man ir iedvesma pasapņot…

Paredzēt jau diezin vai kāds spēj… bet paskatoties atpakaļ un padomājot varu teikt kā man šķiet, ko darīs interneta cilvēciņi pēc dažiem gadiem… kas būs viņu problēmas un motivācija, kādas būs iekārtas un vietas.

Mākonis ir globāla, savstarpēji integrēta komunikāciju vide… kaut kas līdzīgs nākamās paaudzes internetam. Ja internets bija atsevišķu datoru savienošana savā starpā, tad mākonis ir dators kā virtuāls serviss, kā accounts lielā serverī, kā virtuāla identitāte. Mākonī cilvēki neuzdod jautājumu “cik tev jaudīgs procesors/cietais disks/atmiņa?” Mākonī svarīgi ir ko tu vari izdarīt ar savu kontu.

Mākonis dara visu tev nepieciešamo IT un komunikāciju darbu – tu vari skaipot, čatot, draudzēties, blogot, twitterot, iepirkties, rakstīt atsauksmes, sūdzēties, balsot, tikt novērtēts, tikt nosodīts, mācīties, saņemt diplomus, atrast darbu, izveidot savu biznesu, izklaidēties, iepazīties, piedalīties konkursos…  tass viss ir Mākonī.

Kā tu pie tā visa piekļūsi?

Nu ar jebkuru iekārtu, kas tev būs un kura būs pieslēgta internetam (internets ir Mākoņa datu transports). Telefons, ledusskapis, televizors, dators, pulkstenis, automašīna… visas iekārtas būs pieslēgtas tavai Mākoņa identitātei, jeb VituālajamLietotājam (VL).

Kapēc tas ir vajadzīgs?

Nu galvenokārt tas ir vajadzīgs, jo Cilvēks (reālais pilsonis, ka notiesā brokastu omleti no rītiem) ir ziņkārīgs… un slinks. Cilvēks grib, lai daudzas lietas viņa reālajā dzīvē notiktu pašas par sevi. Tāpat Cilvēkam bieži nesanāk izcelties reālajā dzīvē, taču Mākonī VirtuālajamLietotājam dažādi reālās pasaules ierobežojumi nav saistoši. Piemēram, Cilvēkam var būt vairākas VirtuālieLietotāja identitātes … viņš var būt ” MeiTene18″ izklaides, iepazīšanās un erotisko servisu apmeklējumiem, un “SuperGuru” karjeras, padomu, biznesa identitātei… tādā veidā izveidojot pats sev virtuālo dubulto identitāti (jeb pēc jaunā principā n-to identitāti … jo nepastāv ierobežojumi identitāšu skaitam). Tāpat ikviens pieņem, ka tā ir normāla prakse, ka Cilvēkam var būt vairākas Virtuālās Identitātes.

Galvenā identitāte, jeb PersonīgaisVirtuālaisLietotājs (PVL), būs vieta, kur skaisti un reālā laikā satiksies informācija no visām vietām, lietām, notikumiem ko Cilvēks būs darījis, apmeklējis, apskatījis vai kā citādi saistīts. PVL būs kā MegaLOGs (tāds super reģistrācijas žurnāls), kas izkrās visu informāciju par Cilvēka atrašajās vietu, gaitām, iepirkuma paradumiem, ķermeņa temperatūru, zvaniem, e-pastiem, elektrības patēriņu, veselības stāvokli, finansu darījumiem, ienākumiem, kredītvēsturi, citu cilvēku atsauksmēm (virtuālo reputāciju), izglītību, politiskajiem un reliģiskajiem uzskatiem, īpašumiem, saistītajām personām, draugiem, draugu draugiem, valodu zināšanām, mīļākajiem ēdieniem, dzīvesvietu, apmeklētajām lapām, muzikālo gaumi, darbiem, nedarbiem un bijušajām meitenēm/puišiem.

Tā būs pasaule kur Mākoņa Administrātors (tjipa Drošības dienests) varēs atlasīt visus tos VituālosLietotājus, kas pateikuši rupjību pēdējo 24 stundu laikā kā arī ir ar “sliktu” muzikālo gaumi, lai viņus novērotu kā potenciāli bīstamus Mākoņa sabiedrībai.

Ko tad var iesākt ar VirtuālāLietotāja identitātēm?

Nu var izveidot atsevišķu VirtuāloIdentitāti, kas ir eksperts padomu došanā ģimenes gultu izvēlē. Viņā klausās (viņu lasa, viņu skatās, viņu ciena) visas jaunās ģimenes, kas nodarbojas ar labākās laulības gultas izvēli. Šāda identitāte ir iekārojama no reklāmdevēju puses līdz ar to šādu izveidotu identitāti var pārdot Mēdiju konglomerātiem, kas savukārt VirtuālāLietotāja viedokļi pārdod par naudu. Jā jā… pareizi sapratāt… VirtuāloLietotāju var pārdot citam fiziskam Cilvēkam un mākoņa lietotāji nemaz to nepamanīs. Tas būs liels bizness. Izveidosies pat par jaunās paaudzes SEO eksperti (sauks sevi par VIE, jeb Virtuālās identitātes ekspertiem), kas par reālu atlīdzību palīdzēs dažādiem uzņēmējiem, politiķiem un māksliniekiem veidot un attīstīt virtuālās identitātes dažādiem nolūkiem, kas jau nu būs saskaņā ar pasūtītāja mērķi.

Īstenībā šāda tipa lietas ir sastopamas bērnu autiņos jau šobrīd. On-Line datorspēļu lietotāji jau šobrīd var doties uz vituāliem interneta veikaliem un par reālu naudu iegādāties sev “sagatavotus” cīņas varoņus (uztrennētu pieredzi, ieročiem, reputāciju utt) un līdz ar to par naudu nopirkt veiksmīgāku speles gaitu vituālajā spēļu serverī.

VirtuālāLietotāja vērtība ir tā Reitings… nu daudzie reitingi… ikviens VL būs visās reitingu sistēmās… un katrā sistēmā tiksi mērīts savādāk… pēc draugu skaita… pēc komentāru daudzuma… bēc tava bloga novērtējuma… pēc elektrības patēriņa… pēc naudas daudzuma kontā…

Un būs viens SuperReitings… tāds kā globālais reitings… kur visi tieksies uz maksimālo 10 zvaigžņu novērtējumu. Ikviens Cilvēks sastopot kādu citu Cilvēku visupirms pajautās: “Kāds ir tavs SuperReitings?” lai zinātu ar ko ir darīšana…

Sliktumi

Nu lielākais drauds šajā visā šķiet zādzības… Identitātes zādzības… līdzīgi, kā pases nozagšana reālajā pasaulē var izraisīt ļoti lielus zaudējumus pases turētājam… tā arī virtuālās identitātes nozagšana var novest pie būtiskām sekām – reputācijas zaudēšanas, financiāliem zaudējumiem, uzticamības krituma vai citādām Cilvēkam nevēlamām sekām.

Tas viss būs iespējams, jo VISA informācija būs Mākonī… superserverī… superserveru tīklos…  un visa informācija varēs tikt anelizēta savstarpējā kontekstā.

Teiciens “Apsveicu, tu iekļuvu vēsturē!” iegūs jaunu formulējumu: “Apsveicu – tu iekļuvi SērčRezultos… tagad tev jādomā, kā no turienes izkļūt!”

7 thoughts on “Dzīve mākotnē*

  1. Tieši tā, ieviešoties tādai hierarhijas sistēmai panestos zvērā melnais tirgus, kur visi zagtu un tirgotos ar reitingiem/guru statusiem ut.t. Nu gluži kā tas pašlaik notiek ar lapu PR un maksas blogu ierakstiem/linkiem.

    Starp citu, šī WP ādiņa rada iespaidu, ka lapa griežas uz Drupal, ja nepaskatītos linkā, tā arī nodomātu 😉

  2. Izklausās, ka būs mazliet vairāk par pāris gadiem.
    Lai ledusskapja interneta reālam pielietojumam būtu jēga paies ilgs laiks. Bet būtu jau labi, man liekas, ka redzēju to kādā filmā- ledusskapis pats pasūtīja produktu.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.