Galvā kefīrs: Žūrija

(1. no 3 ierakstiem)

Cik tad grūti ir vērtēt citus? It kā jau nekā sarežģīta – patīk vai nepatīk… bet, kad tev jāizdomā, kuri 4 cilvēki (no 10 pilnīgi dažādiem) ir labākie profesionāļi tevis pārstāvētā jomā… nemaz tik vienkārši nav.

Piektdien (31.10.2008) es piedalījos konkursā Pārdošanas Guru 2008. Šogad – žūrija (7 cilv) locekļa lomā. It kā jau nekā sarežģīta: nāk 10 cilvēki un katrs mēģina kašķīgam “klientam” pārdot iepiekš noteiktu lietu/pakalpojumu atvēlētajās 25…30 min. Pircējs, protams, ne pārāk vēlas pirkt un visādi izvairās, kasās, ceļ visādus sliktumus gaisā. Dažreiz smiekīgi, dažreiz skumji, citreiz izklaidējoši, bet laiks no 9iem līdz 14iem paskrien nemanot.

Tev priekšā ir 10 anketas ar tevis paša ierakstītiem vērtējumiem (12 dažādās jomās, ar atzīmi no 0 līdz 10) kā arī paša rakstītās piezīmes. Un tad tas pienāk – tev ir jāpasaka kuri 4 cilvēki, peronibas, pārdevēji tavuprāt ir vislabākie!

Ticiet man – 14:00 pēc 10 krāšņām prezentācijām no cilvēkiem, kurus visus tu redzēji pirmo reizi, tev galvā ir viena vienīga putra. tu tikai spēj atcerēties spilgtākos, profesionālākos un smieklīgākos momentus. Tu saproti, ka tava balss un viedoklis var kādam būt pamudinājums pašpārliecibai, kādam citam milzīga motivācija uzlabot savas profesionālās spējas, bet vēl kādam, iespējams, iekšēja morāla sagrāve… cilvēki ir dažādi, gribasspēks un mirdzums acīs milzīgs. Ikviens ir pelnījis, bet tev ir jānosauc viens pats pats labākais… tas viens, kura priekšā tu pats esi gatavs noņemt cepuri un pirmais pasniegt roku sveicienam nejauši sastopot uz ielas…

Es izlēmu! Un man par lielu pārsteigumu arī citi žūrijas locekļi izlēma līdzīgi… un mans personīgi nolemtais TOP 4 izrādījās arī citiem līdzīgs un galu beigās šādā sastāvā arī tika apbalvoti uzvarētāji. Atvieglojums, prieks un patiess gandarījums, ka mana gaume un zināšanas sakrita ar citu profesionāļu vērtējumiem… tas ir kā iekšējs apstiprinājums, ka arī es skatos uz lietam īdzīgi kā citi pārdošanas profesionāļi.

Lasiet rīt – Kā es pats jutos, kad pats pirmo reizi piedalījos konkursa finālā?

2 thoughts on “Galvā kefīrs: Žūrija

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.