iPhone aplikāciju Wishlist

Ir tā pavasarīgā sajūta, ka tuvākajās dienās/nedēļās Latvijā parādīsies iPhone 3G. Telefons ir fantastisks un es ticu, ka esošajiem pa pusei legālajiem lietotāju bariem (domāju kādi 3000..7000 iPhone ir Latvijā) piecienosies vēl daudzi citi lietotāji. Lai iPhone Latvijā būtu draudzīgāka lietošana ir nepieciešami daži papildus servisi un izstrādes. Man nav īsti skaidrs, kas šobrīd nodarbojas ar programmēšanu priekš iPhone (zinu tikai ALX, kas kaut ko dara šajā virzienā), taču ir dažas lietas, kuras manuprāt vajadzētu lettiņiem uzražot lai iPhone lietošanu padarītu patīkamāku Latvijā. Tātad te būs mans aplikāciju wishlists* pēc svarīguma man personīgi:

#1 Swedbank (Hansabankas) internetbankas aplikācija (nejaukt ar web pieeju /formatējumu**) ar iespēju veikt pārskaitījumus, skatīties atskaites, sameklēt tuvākos bankas „draudzīgos” bankomātus un/vai filiāles (izmantojot location based services), reģistrēt tos arī ar Google Maps lai grafiski var redzēt. Pieņemu, ka daudziem interesētu arī SEB un Parex banku aplikācija.

#2 Uzziņu dienesta 1188.lv klients (vai web formatējums) ar meklēšanas iespēju kā arī izmantojot atrašanās vietas noteikšanu, lai atrastu tuvākos restorānus, kafejnīcas, autoservis, benzīntankus, bankomātus, frizētavas utt servisus. Tāpat pievienot iespējas novērtēt iestādes kvalitāti, cenu, servisu utt. Pašam bieži nācies saskarties ar to, ka tuvāko automazgātavu nevar atrast, Tuvākais Statoils vai Neste arī ir nezināmā virzienā kā arī iespējas papusdienot rajonā, kur tu katru dienu neuzturies var sagādāt problēmas.

#3 Draugiem.lv klients ar location based services, integrētu bilžu augšupielādi, komentēšanu utt un vēlams bez maksas (ar nelielu reklāmu kaut kur?). Atrašanās vietas servisi palīdzētu socializāciju pacelt nedaudz augstākā līmenī: atrast tuvumā esošos draugus, bildes, kas uzņemtas tajā rajonā, sludinājumu atfiltrēšana pēc atrašanās vietas utt.

tie programmētāji, kam ir MAC datori un vēlme kaut ko radīt… sarosieties! Varbūt var kādu $$ nopelnīt no šīm biznesa kompānijām, par noderīgu aplikāciju izstrādi.

* Whishlist angļu valodā – Vēlmju saraksts

** Ir iespēja izdarīt kā draugiem.lv tagad ir uztaisījuši – iPhone speciāli veidots WEB izklājums.

7 thoughts on “iPhone aplikāciju Wishlist

  1. ALX ir #3 pārstāvis un http://iphone.draugiem.lv

    Kas attiecas uz lokācijām nu tur jāskatas kādi servisi būs LV variantam, jo pirmajam iphonam kaut kāda atrašanās vietas tiek noteiktas caur visādiem kreisiem paņēmiemien aka Navizon / Locate Me caur operatora torņiem 🙂

    “veikt pārskaitījumus, skatīties atskaites” to var darīt arī tagad (protams varbūt ne optimizēti), bet nekas neliedz pārskaitījumu izdarīt caur Iphona Safari browseri..

  2. Vēl man ienāca prātā ka LMT varētu uztaisīt arī aplikāciju priekš iCentra… ka var redzēt iztērētos megabaitus, iztērētās bezmaksas minūtes un varbūt piepirkt klāt vēl papildus pakalpojumus kā arī pārvaldīt rēķinus… nu visādi servisi tak ir iespējami! 🙂

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.