Kādēļ LMT nesāka tirgot iPhone 22. augustā? (papildināts)

Man nav oficiālas ziņa par to kādēļ tieši LMT nesāka tirgot iPhone 22. augustā, lai gan iepriekš bija tādas ziņas no Apple, ka Latvija tāpat kā Igaunija tiks iPhonizēta kopā. Igaunija ir sākusi tirgot un domāju, ka diezgan veiksmīgi. Var jau strīdēties par cenu, kopējo cenu un ko tu par to cenu dabū, taču manuprāt vissvarīgākais ir, ka cilvēkiem tiek dota plašāka izvēle un plašākas iespējas. Tātad: kādēļ LMT nesāka tirgot?

Manuprāt te var būt vairāki iemesli (zemāk minētā informācija ir baumas un minējumi un nav apstiprināta)

 1. LMT nevar nodrošināt Visual Voicemail?… jo LMT nav balss pasta pakalpojuma vispār. L Visual voice mail ir viena no tām lieliskajām funkcijām ar ko iPhone atšķiras no pārējiem tālruņiem.
 2. iTunes veikals nav lokalizēts? … attiecīgi nav gatavs piegādāt saturu (applikācijas, mūziku utt) Latvijas klientam. Kā zināms, tad līdz pat nesenam laikam vēl joprojām iTunes nepieņēma Latvijā izdotās kredītkartes.
 3. Pārāk mazs iPhone noliktavas apjoms uz Baltiju?… un tādēl TeliaSonera nolēma, visu apjomu atdot Igauņiem, kur TeliaiSonerai pieder ir 100% (ja nemaldos). Kā zināms, tad pieprasījums pasaulē pēc jaunajiem tālruņiem ir liels un Apple nespēj saražot pietiekamā apjomā… līdz ar to noteikti reģioni nesaņem tik daudz gabalus cik gribētos.
 4. LMT nevarēja uzņemties pietiekami lielu apjomu? Ņemot vērā iPhone tirdzniecības specifiku un pēdējos paziņojumus no no dažādiem pasaules operatoriem man liekas, ka Apple pieprasa uzņemties saistības un garantēt nopirkt noteiktu apjomu telefonu gadā… turpmākos pāris gadus.

Ceru, ka jau tuvākajā laikā LMT izdosies novērst jebkuras problēmas, kas ar šo ir saistītas un maniem druagiem būs iespēja iegādāties vienu no labākajiem tālruņiem pasaulē.

Papildināts 01.09.2008: Saskaņā ar Nombre.lv teikto, Bite apstiprināja to, ka izplata iPhone biznesa klientiem bez piesaistes operatoriem.

7 domas par “Kādēļ LMT nesāka tirgot iPhone 22. augustā? (papildināts)

 1. Es arī gaidīju Iphone parādīšanos, bet pie EMT cenu piedāvājuma vairāk neesmu pārliecināts, ka ņemšu. Iepriekšējās paudzes Iphonu palietoju ~ 4 mēnešus. Iphonu pārdevu pirms jaunā modeļa iznākšanas.

 2. Vigant, izbeidz taču ākstīties. Tu pārmet Mednim pārāk lielu komerciju blogā un nezin ko vēl, bet pats tajā laikā publicē rakstu, kura virsraksts vēsta par to, kāpēc nesāka tirgot Iphone. Man tas arī interesē, kāpēc nav, taču šeit es noteikti neuzzināju kāpēc. Tu izcel to, ka tās ir baumas un nekas nav apstiprināts un Tev nav oficiālu ziņu, taču virsraksts ir kliedzošs. Vai Tevi varētu būt “sabojājis” lielais apmeklējums un tagad Tu centies padarīt to vēl lielāku? Vai varbūt es kļūdos?

 3. Ģirt: Nu un kādu virsrakstu tu man ieteiktu, lai es tevi neaizvainotu?

  Kādēļ Tev šķiet, ka es dzenos pēc kaut kādas mistiskas statistikas? Jā, taisnība, ka tajā dienā, kad publicēju ziņas par Medņa spamošanu, manu lapu apmeklēja vairāk lasītāju kā parasti… bet tas NEKO NEMAINA. Un neskatoties uz cilvēku pretenzijām, es savā blogā rakstīšu par to, kas man tajā brīdī šķiet interesants un/vai svarīgs… vai tas būtu protests, pret citu cilvēku spamošanu, vai jaunas ziņas par man iepatikušos iekārtu vai pārdomas par ekonomiskajiem procesiem… da jebkas.

 4. Vigant, citiem Tu pārmet, ka kāds savā blogā publicē to, ko vēlas. 🙂 Un es nemaz netaisos Tev norādīt ko publicēt un ko nē – blogeris (vai dajebkāds rakstītājs) savā vietnē var publicēt to, ko vēlas. Tā ir mana pārliecība. Un nav man jānorāda, ko viņam publicēt vai ko nepublicēt. Domu saprati.
  Man nav jādomā Tavi virsraksti. 😉

  N.R. viss kārtībā 🙂

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.