Esmu reālos laukos

Beidzot esmu devies atpūsties uz laukiem. Esmu pie sievasmātes Latvijā, Krāslavas rajona, Asūnē. Tas ir tā ļooti tālu no Rīgas, pie pašas Baltkrievijas robežas. Man par pārsteigumu šeit pat daži „klucīši” Bites pārklājuma ir (LMT un Tele2 tikai uz jumta var mēģināt noķert). Šādos apstākļos Vodafone Mobile Connect kartiņa savus 10…30 Kbps pavelk. Pilnīgi pietiek, lai ieblogotu un Katanu tīklā uzspēlētu.

TV antena šeitan ķer pārsvarā Baltkrievu kanālus. No LTV kanāliem kaut kādi miglaini LNT un LTV1. Labi, ka Viasat ir ierīkots, tad arī vakarā ir ko pa TV pablisināties. Satelītam kvalitāte reāli super… Mana Rīgas kabeļtelevīzija nestāv klāt.

Pagasts te neliels, ap 500 cilvēku. Principā civilizācijas mala. Bieži sastopami večuki zirga pajūgos braucam un dažreiz jaunieši ar pavecākām Asconām. Cauri laiku pa laikam izbrauc kāds mežinieku džips un smagie, kas koksni ved. Tauta te atvērta un labsirdīga. Ja ko vajag tad neviens neatteiks arī svešiniekam. Ja vēl uzzina, ka tur znots kādam no savējiem, tad nu nemaz neatkausies nokārtīgas iepazīšanās. Pagastā ir pāris veikali, skola, pagastmāja un neliels kultūras nams. Kā jau nojaušat, tad visas šīs iestādes atrodas viena kvartāla robežās. J

Priekšniecība te šķiet tīri ok. Centrā zālīte pa grāvjiem izpļauta, ceļi asvaltēti pa 100 metriem no centra uz visām 3 pusēm. Sestdien būs jānostaigā līdz pagastmājai un jāatzīmējas referendumā.

Vietējie gan uzskata, ka pasaules mala ir blakus – Ķepovas pagastā. Atceros, ka redzēju raidījumu pa TV, kur stāstīja, ka Ķepova ir mazākais pagasts Latvijā (ap 300 iedzīvotājiem.. mazāk kā vienā Rīgas daudzstāvu ēkā.) Šiem tur reāli grūti… ziemā tikai reizi nedēļā tie tiek uz civilizāciju, jo principā ceļš dēļ sniega ir neizbraucams. Pēdējo pamatskolu arī pievēra jau pirms 10 gadiem.

Nu vot te es tā pie dabas krūts arī atpūšos. Veselība šobrīd jau daudz maz normāli.

PS

3istabu dzīvokli normālā mājā te var dabūt pa 1000…2000 LVL. Un ir ko nopirkt… ir arī vecas koka privātmājas. J Un nevajag nekādus vienistabas dzīvokļus tur Spānijā pirkt par daudziem tūkstošiem. Te ir ezeri, meži, ogas, sēnes un šņabis veikalā… Ja ir laba kompānija, tad reāli var atvilkt.

4 thoughts on “Esmu reālos laukos

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.