+10 padomi kā “izdzīvot” lielveikalā!

BaltaisRuncis pirms nedēļas publicēja 10 padomus iepērkoties. Tad nu es gribētu šos 10 padomus papildināt ar savu pieredzi un atklājumiem. Visiem Baltā Runča padomiem es noteikti pievienojos.

11. Pirms doties uz veikalu, pārliecinies, ka esi paēdis un padzēris. Pretējā gadījumā sanāks tā, ka piekrausi pilnus ratus ar našķiem un limonādēm.

12. Iepērcies reizi nedēļā, un lietas, kas nebojājas (zobupasta, dušas želeja, tualetes papīrs, miskastes maisi utt) pie laba piedāvājuma (akcijas) vari iepirkt vairākas. Ja reizi mēnesī uztaisa ģenerālo iepirkšanos (papildina krājumus tā teikt), tad pārējās iepirkšanās reizes ir ievērojami saudzīgākas pret maciņu.

13. Mājās papēti pirkuma čeku. Vai čekā ir lietas, ko esi pircis? Paskaties uz tām precēm/pozīcijām, kas maksāja vairāk par 2 lati. Vai visas viņas tev patiešām bija vajadzīgas? Biju ievācis es tās uzlīmes no Rimi. Paņēmu tējkarotes (tjip 0.99 jāmaksā) un pie lielās krājumu papildināšanas tikai gar acīm nozibēja 24 Ls. Nepakautrējos un kasierei pārjautāju… izrādījās ne to svītru kodu nolasīja un pie summas 24 Ls… vo… a ja iepērcies pa 100 Latiem, tad tā baigi arī neatsekosi.

14.  Preces padzerties ir milzīgs naudas aprijējs. tā vien šķiet tikai, ka to coca-cola pudelīti vai to limonādes pudelīti paķersi… bet skaties tas mazais nosacīti nevajadzīgais nieciņš tev var sastādīt 2..10% no pirkuma summas. Nu un ja vēl alus matricu paņemt, draudzenei ledus tēju un bērnam Sprite…

15. Pēdējā laikā esmu ieverojis, ka Mego, Elvi un citi mazie zvēri sākuši naudu par maisiņiem ņemt. It kā jau nekas dižš, bet savus 20..30 santīmus (par 2…4 maisiņiem) tas pie pirkuma piepluso kas sastāda tomēr apmēram 0,5 % no pirkuma kopsummas. Šīs lietas viegli atsekot, ja mājās paskatās uz čeku.

16. Ģimenes iepakojumi bieži vien ir tikai mārketinga triks. Piemēram 2 x 1,5 litru piena paka maksā dārgāk kā 3 x 1 Litra pakas… bet rezultāts tas pats. Bērnu autiņbiksītes arī mēdz būt mistiskos iepakojumos… tie paši pamperi, bet citrei 64 iekšā, citreiz 72… paskaties uz cenu un tur ir norādīta cena par 1 gab un uzreiz ir skadrs, kas ir izdevīgāk.

17. Nevazājies pa veikalu kā pa muzeju… veikali ir uzbūvēti, lai tevi iekārdinātu un tava roka pati pastiepsies paņemt to rafaello konfekšu kārbu un persikus sīrupā, kas nolikti vēl pirms ieejot pārtikas nodaļā.

18. Lai gan teorētiski tu pirkumu izdari tad, kad samaksā pie kases, taču faktiski pirkumu tu izdari tajā brīdī, kad prece ieguļ tavā pirkuma groziņā. Līdz ar to jāuzmanās ir no mārketinga pirms pieej pie kases. Pēc savas būtības veikali ir uzbūvēti tā, lai tu atbrīvotos un justos droši (salīdzinoši ar iepirkšanos uz tirgus) un tieši šādā stāvoklī tu esi viegls mērķis pasīvajam un aktīvajam mārketingam. Pemēram, iedeva tev pagaršot  vārītu pelmeni tāda patukšā dūšā pēc darba un tu mājās konstatē, ka 3 pakas nopirki, lai gan vispār dodies uz laukiem atpūsties.

19. Nekautrējies nolikt paņemtu preci atpakaļ plauktā, ja ieraudzīji kādu izdevīgāku/saistošāku piedāvājumu.

20. Uzmanies no akcijas cenām. Īpaši tas attiecas uz mīkstajām rotaļļietām, krūzītēm, magnētiņiem utt sīkumiem. Noliek grozu ar mīkstajām mantām un pieliek cenu 0,99 LVL, taču vai nu citi pircēji vai preču izkrāvēji ir piejaukuši klāt arī nedaudz lielākas un skaitākas mantiņas pa 3,99 LVL. Un kā jau teicu 18. punktā – tu pie kases no tās mantiņas nelabprāt atteiksies, jo esi jau morāli pieņēmis lēmumu nopirkt. Līdzīgs princips ir arī ar apģērbiem.

Tā nu veiksmīgu iepirkšanos un uzmanieties no viltīgajiem tirgotāju mārketinga trikiem. Veikals pilns ar precēm, kas to vien gaida, kā iegulties tavā pirkuma groziņā un iereģistrēties tavā pirkuma čekā, lai gan tev viņas nemasz nevajag. 🙂

4 thoughts on “+10 padomi kā “izdzīvot” lielveikalā!

  1. cena par vienību ir ļoti laba lieta, kā salīdzināt preču patiesās cenas. Pats to bieži izmantoju. Tikai, piemēram, RIMI tās cenas bieži ir norādītas nepareizi. tā ka uz viņām nevar akli paļauties – jārēķina līdzi.

    vispār labi palīdz arī iepriekš sastādīts iepirkumu saraksts, ja pie tā stingri pieturas un nepērk neko ārpus tā.

    un uz veikalu labāk ņemt līdzi savu auduma maisiņu (man viens tāds vienmēr līdzi somā) – ietaupīsi naudu un dabai labāk.

  2. Es arī parasti pievēršu uzmanību cenai par litru vai kg. It sevišķi tādām dārgākām lietām kā viskijs. Nesen pētiju RIMI plauktu un izvēlējos Tullamor pudeli ar visidevīgāko cenu litrā, uz general cenu pat īpaši nekoncentrējos – bet pēkšņi pamanu, ka citai pudelei ar to pašu marku un tilpumu + kaut kādu cepurīti vai glāzi bija lētāka cena kaut cena litros norādīta lielāka. Sāku rēķināt – akcijas pudelei kaut kas neštimēja ar tiem aprēķiniem. Nez, viņi varbūt to cepuri vai glāzi iekļāva aprēķinos :D?

  3. No savas pieredzes varu ieteikt-piemēram maizīti derētu nosvērt. Un ejot to svērt vajag ņemt vismaz 2 kukulīšus, jo svars tiem noteikti būs atšķirīgs. Pērkot šampūnu , vai kādu citu preci kura ir atskrūvējam, derētu to iepriekš paskalot un pārliecināties, vai jau kāda daļa no tā satura nav patērēta. Ļoti bieži piemēram svaigā biezpienā plauktā tiek iejauktas jau apstāvējušas pakas. Pērkot apģērbu, pārliecinieties-vai tam visas pogas. Loti bieži, ja pat ne regulāri saskaros ar tādu problēmu, ka pērkot tomātus, tos gandriz katru ir jāapskata, jo gadās, ka dāmas ar gariem nagiem tos jau sakniebušas. Nekad nepērciet izjukušas sieviešu zeķu pakas, jo tās jau būs saplēstas. Maizītei uz kuras ir dzeltenais akcijas cenrādis, var gadīties nocenojums ir smieklīgi mazs par pāris santīmiem, taču maizīte gan formu zaudējusi.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.