vecais iPhone prot noteikt atrašanās vietu… arī Latvijā.

Kad iepirku iPhone , tad pāris reizes pamēģināju ietestēt pārsvarā ASV izmantoto fīču, kad telefons balstoties uz operatora torņu signāla stiprumu (attālumu līdz torņiem) nosaka aptuveno tavu atrašanās vietu. Latvijā tas man nestrādāja… taču pa Līgo nejauši atklāju, ka tomēr strādā! Šodien vēlreiz notestēju Rīgā (sēžot sastrēgumā uz vienības gatves) un es pat teiktu, ka diezgan precīzi parādīja manu atrašanās vietu. (bilde uzņemta brīdī, kad atrados uz vienības gatves netālu no krustojuma ar Ulmaņa gatvi).

Funkcija diezgan ātri atrod… atliek nospiest podziņu “Tagadējā atrašanās vieta” apakšā kreisā pusē un jau pēc 3…4 sekundēm tiek parādīta aptuvenā atrašanās vieta. 🙂 Cool.

Jaunajā iPhone būs GPS… tad protams, šī vietas noteikšana būs daudz precīzāka, taču esmu fascinēts, ka ir arī šāda vienkārša un ērta alternatīva. Paldies LMT! 🙂

Fīču notestēju arī Tukumā, Aucē un vēl citās vietās Latvijā un gandrīz vienmēr strādāja… Izņēmums ir telpās… ja atrodies telpās, tad viņš tomēr nevar noteikt (laikam jau sienas slāpē signālu un telefonam nav pietiekami informācijas, lai noteiktu kur esi)…

15 thoughts on “vecais iPhone prot noteikt atrašanās vietu… arī Latvijā.

 1. kad lasu jūsu rakstus, nesaprotu – kapēc jūs par šīm jaunajām tehnoloģijām nerakstījāt pirms gada 😀 Varbūt Tehnoloģijas netiek jums līdzi? Kapēc atklāt kauko pēc gada ir moderni? vai moderni ir par to pēc gada stāstīt citiem.

 2. Vincent: rakstīt jau rakstīja… bet tikai tagad šitā fīča sākusi LV reāli strādāt un ir iespēja reāli kaujas apstākļos pamēģināt.

  Atgādinu, ka šis nav ar GPS aprīkotais iPhone.
  Ja es pareizi saprout, tad LMT līdz šim nebija salicis uz Google Maps savu torņu atrašanās vietas koordinātes… un līdz ar to telefons nevarēja nekādīgi izskaitļot.

  Šitādu pašu fīču (aptuvena atrašanās vietas noteikšana) vēlas sev arī 112… bet cik saprotu, tad šiem vēl nav. Interesanti ir arī tas, ka tavu atrašanās vietu (aptuveni) var noteikt arī tad, kad tu nezvani … bet vienkārši nēsā ieslēgtu telefonu kabatā. (pretēji tam kā filmās rāda, ka tikai zvana laikā ir iespējams noteikt kur tu esi).

 3. vēl tas ir smieklīgs tāpēc, ka te pat nebija ko atklāt, jo tas pasākums jau no pirmās dienas strādā LV teritorijā.

  bet lai klabeklim nebūtu jāsmīn varu pateikt, ka ir mazs softs locateMe, ar kuru Rīgā iespējams noteikt atrašanās vietu tikai no telefonu torņiem vien ar 100 metru kļūdu.

  tāpēc, brīdī, kad būs GPS pieejams šis pasākums kļūs patiesi noderīgs 🙂

 4. … izskatās, ka es esmu galīgs lāme! 🙂 Atzīšos, ka pēdējos 4 mēnešus biju pie pilnas pārliecības, ka šitais pie mumsim nestrādā… bet laikam jau tas tādēļ, ka vienmēr biju mēģinājis to pasākumu darbināt telpās…

 5. Kāpēc jūs visi runājat par atrašanās vietas noteikšanu Rīgā? Neesiet iedomājušies, ka tā ir ļoti ērta fīča ārzemēs?

  Pie tam, ir taisnība, ka citviet Google Maps izmantojot LMT torņus nespēj pareizi nodetektēt atrašanās vietu. Piemēram, man mājās Rīgas centrā es esmu it kā kaut kur Čīlē.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.