Uzdevums juristiem: Vai blogeris ir žurnālists?

Vakardien sēžot ar kafijas tasi aizdomājos par blogera juridisko statusu informācijas apritē. Vai Blogeris ir žurnālists? Vai blogerim ir jāatklāj savi informācijas avoti, ja varas iestādes pieprasīs?

Un galu beigās – kur beidzas blogera loma un sākas parasta komentētāja loma?

Es par to aizdomājos, jo līdz šim neienāca prātā kādas juridiskas sekas varētu būt vienam vai otram bloga ierakstam. Ja es piemēram uzzinu no avotiem, ka kāds politiķis ir “sasmērējies” vai kāda organizācija ir izveidojusi karteli un par to ierakstu savā blogā, vai tiesībsargājošās iestādes var mani “purināts”, ietekmēt un aizliegt par to runāt?

Ja man mājās ir kāda fotogrāfija, kur redzams kāds politiķis necienīgā paskatā… vai es drīkstu publicēt nebaidoties no sekām?

11 thoughts on “Uzdevums juristiem: Vai blogeris ir žurnālists?

 1. Piekrītu pirmajam komentāram. Atbildība par pateikto publiskajā telpā ir jāuzņemas katram neatkarīgi no profesijas. Un lai cik arī skumji tas nebūtu katrs privātais blogs raida savu informāciju publiskajā telpā/internetā tāpēc uzņemas atbildību par pausto saturu.

 2. aha arī pilnība pievienojos pirmajam komentierim.
  pameiģini sarakstīt kautkādu no pirksta izzīstu infu kas attiecas uz valsts lietām 🙂 saņemsi zvani no drošības policijas ar lūgumu ierasties uz apspriedi 🙂
  žurnālists no blogera atšķiras ar to ka vienam maksā otram nea

 3. hmm nu Blogeru ētikas tiesa jau diez ko blogeru pusē neizklausās 🙂
  īsti arī neredzu vajadzības pēc tādas ko tur aizsargāt un kāpēc tieši blogerus ?! – tad jau tik pat vajadzētu aizsargāt, podkāstu aizsācējus, vecās tantiņas uz pieveikala sola.
  kāmēr tu nedari neko nelikumīgu tad neviens tev arī neaiztiks a nu ja arī sāksi tad vienīgais tavs aizstāvis būs tavs advokāts 🙂
  Vai tam vajadzētu būt tā ka tu iestājies tip kaut kāda asociācija un vari tagad rakstīt visādu bezpriģelu – tipa aicināt uz kādām teroristiskām akcijām u.c. utt. utjp. un asociācija tevi aizstāves jo tu lūk esi afigenna kūlīgs džeks (domāt blogeris) ?

 4. Es vairāk uztruacos par to, ka uzrakstot par “lietussargu tautas sapulci” var parādīties represijas pret blogosfēru… un ne tikai par sevi es uztraucos… bet par ikviena blogera tiesībām izteikties. Un tad ir jautājums… ja ir tiesības izteikties, tāču kāds tās pārkāpj, tad kas mani aizsargās?

 5. O_o vienam te paranoja – tad jau tev vajadzētu justies apdraudētam arī kā pilsonim 🙂 tip tu omulīg dzivojies bet kāds tur ārā uztais kādu hu#$ un tev atnāks par to sadot bietē tikai tāpēc ka tu arī esi pilsonis – nu nedomāju

  un blogošana jau nesākas no tās dienas kad tu izveidoji https://vigants.wordpress.com – tā jau notiekas n gadus, oke varbūt forma bija savādāka, varbūt saucās savādāk bet doma tā pati.
  Kautkāda veidā pēkšņi ņemt un aizliegt blogošanu vienārši NAV iespējams un ja arī pēķšni ko tādu izdarītu tad itin nemaz nav nekas jauns vajadzīgs jo tevi jau aizstāv cilvēktiesību likums un nav jāizdomā jauns divritenis un jātaisa Blogeru tiesību likums 🙂

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.