Kā NAV jaunajā iPhone 3G? (esmu vīlies!)

Visi tuvākajās dienās būs sajūsmā par jauno iPhone , bet es paspēju pamanīt dažas lietas kuras netika pieminētas un kuras šobrīd rada bažas:

1. foto/video kamera netika pieminēta. Kā zināms, tad pirmajam iPhone nebija iespējams filmēt video un bija iespējams uzņemt vidējas kvalitātes bildes. Bija sagaidām, ka jaunais iPhone spēs uzņemt bildes 5 Mpix izšķirtspējā kā arī filmēt video.  Apple.com rakstīts ka joprojām ir 2Mpix foto kamera.

2. Nav 3G videozvana… 😦  Nekur netika pieminēts 3G videozvans kā arī priekšējā kamera vispār. Es zinu tikai vienu telefona modeli, kam ir 3G atbalsts, taču nav videozvana – Sony Ericsson M600i. arī apple.com nav pieminēts videozvans.

3. Vai plastmasas korpuss būs tik pat noturīgs pret skrāpējumiem, kā alumīnija? Plastmasa nerullē…

4. Nav atbalsta citām epasta sistēmām (atvērtā koda un IBM Lotus Domino…)… ir tikai M$ Exchange… un Gmail.

5. Pieejams tikai 2 krāsās… kur ir Sudrabotais modelis? kur ir Sarkanais modelis?

Papildinājums:

6. Nevar uzņemt video! Kā zināms, tad pirmajā modelītī arī nebija iespējams uzņēmt video, taču 3šo pušu aplikācijas tomēr kaut ko līdzīgu bija panākušas safočējot zemākas izšķirspējas bildītes un rādot secībā. protams, ka vairāk par dažīem kadriem sekundē nevarēja dabūt kā arī filmas izlgums bija ierobežots 5..10 sekundēs.

7. Nav balss izsaukumi. Daudziem var šķist lieka izšķērdība, taču balss izaukumi ir populāri ASV. Ļoti noder braucot pie stūres.

8. Standartā neatbalsta MMS. Taču domāju, ka šo noteikti labos 3šo pušu izstrādātāji.

9. Nav kopēt un iespraust (Copy and Paste) funkcijas. Ļoti noder ja vēlaties rakstīt līdzīgus SMS vai e-pastus vairākiem cilvēkiem un nepieciešams tikai nedaudz pamainīt reiz uzrakstītu tekstu.

10. GPS uztvērējs nav pietiekami jaudīgs/precīzs, lai spētu jums rādīt ceļu pilsētā (turn-by-turn). Tā saka tie daži kritiķi, kuriem bijusi tā iespēja patestēt GPS. Iespējams ka aplikāciju līmenī būs iespējams precizējums savienotoj ar informāciju par torņiem.

Papildināts Citi raksta par iPhone:

54 thoughts on “Kā NAV jaunajā iPhone 3G? (esmu vīlies!)

 1. izskatās ka daudzi būs vīlušies.
  es nepiederu pie cilvēku kategorijas kas bija sajūsmā par pirmo iPhone.
  so here we go again..
  es to nesauktu par 2.0. drīzāk tas ir 1.5.
  kapēc tiek laists nākamais bez 3G?
  kapēc nav uzlabajumu kas liktu sajūsmā spiegt un tvert pēc maka?
  redzēsim kad atnāks bet pagaidām on hold.

 2. Nu es patiešām šobrīd nēesmu gatavs vilkt ārā kredītkarti un nopirkt šo telefonu… bet laikam būs tomēr tas jādara… ja nu kas (tomēr sirdī neiekritīs) sievai tiks jaunai nevis iepriekšējais.

  PBS: Viss labi… jaunās Lotus notis ir reāli krutas. 🙂
  Pie tam.. es strādāju IBM… Lotus notis ir mūsu produkts. 🙂

  HP: 3G ir, bet nav 3G Videozvana (acīm redzot videostreamings nestrādā)…
  Ir tikai 3G internets.

 3. Vīgant, man ir viedoklis 😉 Jā, nav pāris lietu, kuras ir ierastas telefonā. Bet vai tu tās izmanto? Videozvanu lieto ikdienā, vai arī lai tikai paspēlētos? Var saprast Apple loģiku.

  Integrācija ar citiem e-pastiem ir pieejama, te nu Tu maldies – IMAP4, POP3 – lieto kuru vēlies ar ko vēlies.

  Fotokamera, MMS neesamība, nespēja pieslēgt pie datora kā modemu – tie varētu būt mīnusi lielāki par Tevis nosauktajiem (foto gan minēji).

 4. Kaspar: Diemžēl Biznesam ar IMAP4 un POP3 nepietiek. 😦
  Par videozvanu piekrītu… reti kad cilvēki izmanto, taču kameras neesamība novedīs pie tā, ka nebūs arī aplikācijas kas izmanto šo fīču – videočati, sociālie tīkli un citas jaunās paaudzes programmas un servisi. iPhone tomēr ir milzīgs katalizators mobilās sabiedrības paradumu veidošanu…

  es pat teiktu ka WEB 3.0 ir mobils, geotagots, audio, foto un video piesātināts. Atrašanās vietas balstīti servisi (tai skaitā reklāma), kā arī videopodkastings (videoblogošana), video pasts (tjipa video mms) un citi…

  video uzņemšanas, video strīmošanas neesamība mani apbēdina, jo domāju, ka jaunais iPhone varētu uzsākt šo jauno multimēdiju ēru.

 5. Vīgant, padomā loģiski. Kas notiks, ja Apple tagad izliks visus trumpjus?

  Pat ar tiem panākumiem, kas viņiem ir, resursi ir ierobežoti. Paskaties, kā viņi spiež uz trešo pušu aplikācijām. Paši viņi principā dara maz (relatīvi). Un no biznesa viedokļa pavisam noteikti vajag taupīt nākamībai. Pie kam, visas tās fīčas ir jaukas, bet Apple cenšās

  (a) uztaisīt haju
  (b) padarīt ierīci mazāku, ērtāku, izturīgāku un dzīvotspējīgāku – mežonīgs fīču daudzums vienā piegājienā pavisam noteikti liktu šķēršļus šiem nosacījumiem

  Tas viss ir prioritāšu jautājums. MMS nekur neaizmuks. Video nekur neaizmuks. Bet ir jomas, kurās viņi var būt priekšā jau tagad. Ir jomas, kurās viņiem ir jāsāk jau tagad, lai ne tikai būtu pirmie, bet arī lai nākotnē varētu turpināt dominēt vai noteikt toni.

 6. … tas viss strādā, kamēr iPhonam ir pievērsta nedalīta pasaules uzmanība… ja uzradīsies WiiPhone vai GooglePhoone vai kaut (pasarg Dies’) kāds super-magic MicrosoftPhone tad uzmanība tiks strauji novērsta par labu citiem ražotājiem un tad tu vari paziņot ko gribi… sabiedrība “pārdeg” gaidot.

 7. Veeleejos uzdot jautaajumu. Kas iisti irartiem iphoniem? Vai vinjos var likt parastaas kartes kaa okarti vai tamliidziigi? Vinju vispirms ir kaut kaa jaatlauzh? Pastaav risks,ka izdart kaut ko nepareizi vai nolaadeejot ne to, iphones var palikt tikai smuka rotaljlieta?

 8. Nu ir tā, ka vari lietot ar ikvienu karti, kad esi viņu “uzlauzis”. Parasti tirgotāji izdara to tavā vietā, tāču ja tu tomēr atjauno programmatūru (piemēram uz liksi operētājsistēmu 2.0) tad tev būs jāizmanto diezgan vienkārša programma ZiPhone (googlee ieraksti un atradīsi) kas principā to procesu visu izdara automātiski. 🙂 Nekas nekur nav jāprogrammē vai jāraksta komandu rindā… 🙂 un ja arī izdodas telefonu sabojāt, tad vienmēr vari visu nodzēst un uzlikt pa jaunu… jo telefons uzbūvēts pēc tāda paša principa kā dators – ir dzelži un ir operētājsistēma. Operētājsistēmu vari pārlikt cik vēlies.

 9. Vieniigi es palasiiju,ka buus obligaatais piesleegums, bez kura nevar iegaadaaties. Saplusojot,vinjsh maksaas pat daargaak nekaa vecais modelis,ja saskaita par to piesleegumu tos maksaajumus. Vinji jau tur nav muljkji un taapat vien nenolaidiis tik drastiski cenu . 😀

 10. Es gribēju teikt ka iPhone cena attaisno to ko lietotājs no telefona iegūst, un norādīt uz to, ka iPhone alternatīvas, kas dod tādu pat funkcionalitāti un kvalitāti, kā arī ērtumu cenas ziņā maksā vairāk. No tā izriet ka iPhon’am ir šajā ziņā augsts “izdevīguma koeficients”

 11. Cienijāmā, Ilze!

  Jā. Ir iespējams iegādāties iPhone, bez līgumiem un saistībām un tas strādās Latvijā jebkurā tīklā. MAn personīgi tāds ir un strādā bez problēmām.

  Tikai nedaudz jāprecizē modelis:
  1. pirmās paaudzes iPhone (tas kas ir alumīnija korpusā) noteikti strādās un ja tomēr būs problēmas, tad varēsiet pati mājas apstākļos pie datora viņu “salabot”. Šāda telefona cena svārstās apmēram 250…300 LVL robežās. Nopērkams internetā. Taču uzmanieties no viltojumiem.
  Piemēram šis te ir VILTOJUMS: http://www.semicom.lv/info.php?good=37770

  Piemēram šitais izskatās, ka ir īsts:
  http://www.hypermarket.lv/?item_id=20&l=3&product_id=97

  Esiet uzmanīga! Viltotajiem telefoniem ir būtiski zemāka kvalitāte kā arī pavisam citas “iekšas”, kas baudu no telefona lietošanas ļooti būtiski samazina.

  2. otrās paaudzes modelis, jeb iPhone 3G (tas kas pieejams melnā un baltā krāsā un ir plastmasas korpusā un ir aprīkots ar 3G un GPS) ir nopērkams taču tikai modificējot jūsu SIM karti. (nelielas papildus izmaksas). Ņemot vērā, ka Otrās paaudzes telefonus vēl tādā vienkāršā un skaistā veidā nav izdevies ” atbrīvot”, tad es ieteiktu paciesties vēl kādu mēnesi, kad šos telefonus piedāvās LMT. Iesoējams, ka nosacījumi būs tīri pieņemami un salīdzināmi ar tām cenām, kas tiek prasītas par telefoniem internetā. “Uzlauzta, jeb atbrīvota” iPhone 3G 8 Gb cena Amerikā ir apmēram 800 USD. Latvijā tas būtu apmēram 500 LVL.

 12. Paldies!

  Man prasīja kolēģe nopirkts, jo pašlaik esmu ASV, bet sapratu, ka tas nav tik vienkārši, visur prasa līgumus uz 2 gadiem, bet no rokas pirkt baidos

  Vēlreiz paldies, jo mazliet palasot šo lapu sāku saprast.
  Lai kolēģe paciešas līdz Latvijā būs, jo Igaunijā laikam šonedēl sāk tirgot.

 13. nu uzliekot 2.1 softu baterijas laiks patiešām uzlabojās… taču es te vienu vakaru novēroju arī gļuku, kad pilnībā uzlādēta baterija pa nakti pilnībā izlādējās…. bet tas bija tikai vienu reizi un man pagaidām nav izdevies šo problēmu atkārtoti novērot līdz ar to uzskatīsim, ka tas bija dēļ nepareiza zvaigžņu stāvokļa! 🙂

  PS
  MAn ir WiFi visu laiku ieslēgts…

 14. Visu nevar gribēt, protams kad nebūs kādas ‘fičas kādas bija citos telefonos un vecākos modeļos.
  Kas notiktu kad šī ierīce būtu pati pilnība to visi pirktu un nebūtu konkurēnce citas ierīces nepirktu.
  Tādēļ labāk ka tā nekā kad visu laiku muļā vienu ierīci
  besi būs baigais 5 gadi ar vienu trubu.
  mārketings tas viss ir mārketings

 15. kāda starpība kā tur nav. paskatieties kas tur ir. vnk ar tādām iespējām otru ”telefonu”, ja to tā vēl var nosaukt, jūs, vismaz šobrīd, nekur neatradisiet.
  Vienkārši cilvēki ir optimistiski noskaņoti, tas ir tik nežēlīgi, ka tiešām labām un inetersantām lietām vienmēr atradīs kur piesieties.

 16. MAn ir 2 gabali iPhone 2G. Bet tur ir ļoti maza atšķirība starp 2G un 3G.

  Pavasarī domāju, ka nebūs jauns iPhone… drīzāk iznāks jauns tablet MAC… thipa vidēji liels skārienjūtīgs dators (mazāks par datoru, bet lielāks par iphone)

 17. (citeju) Videozvanu lieto ikdienā, vai arī lai tikai paspēlētos? Var saprast Apple loģiku

  un kada tad ir Apple logika? Uztaisit vienkarsu multimediju + multifunkcionalu telefonu ar pasam nepieciesamakajam ficam?

  TAD KAPEC TADA CENA???

 18. Toms Skadiņš: Cilvēkiem ir tendence salīdzināt ābolus ar apelsīniem… Ja tevi interesē TIKAI piesvanīts, tad ņem pašu lētāko Nokia un lieto uz nebēdu. Ja tev telefons ir nepieciešams kā vispusīga komunikāciju iekārta (e-pasts, internets, SMS, Twitter, Skype utt) un arī kā izklaides ierīce (spēles, mūzika, video, podcasti, audioizglītība utt) kā arī vienlaicīgi ar šo pašu iekārtu var ARĪ piezvanīt, tad es viennozīmīgi saku – iPhone ir visvieglāk lietojamā iekārta šādiem daudzpusīgiem uzdevumiem.
  Un tagad parunāsim par cenu: Esmu redzējis pieaugušus vīriešus maksājam 400….500Ls par SonyEricsson P910, tik pat daudz par Nokias komunikātoriem un HP plaukstdatoriem… bet tikai kad iPhone nonāk šo cilvēku rokās, tad acīs ir tāds patiess bērnišķīgs prieks un gandarījums par iegādāto mantu…. tā šķiet ir tā iPhone maģija?

  Domāju, ka Google Android bāzētie telefoni tuvākā nākotnē ir vienīgie reālie konkurenti, kas spēs piedāvāt līdzīgu ērtumu un pārdomātu interfeisu.

 19. Te laikam vēl neminēja ka iPhone internetu nevar lietot datorā, kā arī neder TomTom kartes. Ja ārzemēs jālieto Google maps, tad lētāk laikam ir braukt ar taxi 🙂
  Plus vēl nevar lietot visus tos foršos softus ko var ar HTC un citiem. Neesmu arī redzējis foršu softu PC sinhronizācijai, tipa kā Palm Desktop…Pati par sevi jau cena nav slikta.

 20. Jā… datu pārraide ārzemēs ir ļoti dārgs prieks 😦 IEspējams, ka var izmantot WiFi (pilsētās bieži ir ar parolēm neaizsargāti WiFi pieejas punkti… )

  Toties jaunajā iPhone 2.2 iekš MAps ir fantastiska fīča Google Street View… var virtuāli ceļot pa pilsētu pat sēžot savā dārzā zem ābeles.

 21. kamerai nav video funkcijas?. muļķības ir pieejama ļoti normāla filmēšanas iespēja ja uzinstalē virsū QuickPwn un caur to novel nepieciešamās programmas tad ne tas vien ir darāms.
  un ar tiem pašiem 2mpix bildes sanāk labākas kā ar lietojot citus tālruņus pat ar 3,2 un vairāk mpix.
  Par GPS runājot neteiktu vis ka nav precīzs, esmu gan tikai pa Rīgu izmantojis, bet atrašanās vietu visu laiku ļoti precīzi nosaka vienīgi varbūt brīžam ir pāris sek aizkavēšanās, bet ja ir kau nedaudz lietojamas vielas smadzeņpodā tad viss ir normāli.
  par mms un kopēšanu gan ir tā ka tas varētunoderēu un zilzobs arī izmantojams tikai lai pieslēgtu hendsfree sistēmu, citas funkcijas dienžēl nepiedāvā.
  un par korpusu lai gan plastmasas tomēr nav pārāk skrāpelīgs.

 22. Pag, pag, par to kameru… vai ta pikseļu daudzums ir atkarīgs kameras softa? Teorētiski sanāk, ka jebkuram ziepju traukam var pāršūt softu un būs profesionāls mega ziepju trauks ar H.V.Z. cik daudziem gigamegapikseļiem… :))

  Īstenībā tagad gaidu jauno – 3.0 softa versiju 3G-t-fonam

 23. kapeec es savam i phone biezhi nedzirdu ka man zvana,itkaa savienojums notiek bet i phone klusee,kad uzspiezh apaljo pogu tad tikai skanja ar vibro paraadaas,kas vareetu buut pa lietu,bik ieberziens ja jaunais elefoons saak gljukot:(

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.