kur slēpjas iPhone maģija?

Juris Kaža savā blogā aizsācis diskusiju par iPhone lietotāju pieredzi Latvijā. Viens no komentētājiem bija uzdevis jautājumu:

abonents: “Pārlāsot visus komentārus, tā arī neiebraucu, ar ko tad iPhone ir labāks par, teiksim, Nokia E51? Izņemot ka tas ir lielāks un smagāks. Un, kādreiz, tam arī būs HSDPA atbalsts :))))))”

Tajā brīdī arī es nedaudz aizdomājos: kas tad bija tas, kas man lika tā patiešām iekārot (jau 2007. gada Janvārī), visu laiku meklēt iespējas un beidzot arī iegādāties (šī gada Martā) Apple iPhone.

Filozofija:

Pirmkārt es jau prezentācijas dineā noskatījos Stīva Jobs prezentāciju un atzīšos godīgi, mani piesaistīja pati filozofija – iPhone ir iPods, interneta platforma un telefons… telefons ir tikai viena aplikācija iekārtā. Kādēļ tas ir svarīgi? Tas tādēļ, ka izstrādājot telefonu Apple īpaši pievērš uzmanību arī interneta pārlūkošanai un audio/video materiāla baudīšanai un tā IR ATŠĶIRĪBA. Nokia E51 ( un arī Sony ericsson P1i) ir telefons ar papildus funkcijām… nevis radīti tieši šim nolūkam.

Lietojamība, interfeiss

Kad man bija iespēja paņemt šo telefonu rokās, tad jau atverot pirmās 2 aplikācijas mani pārsteidza vides pārdomātība – kaut vai laika ziņas, e-pasts un akciju tirgus. Informācija ir slkaidra, ļoti pārskatāma un bez jebkā lieka uz ekrāna. Epasta programmiņa (gmail) bija ļoti ērta, normāla izmēra burtiem un pārsteidzoši viegla navigācija. iPhone patiešām pierāda, ka var radīt tehnoloģijas, kas ir lietotājam draudzīgas un funkcionāli noderīgas dēļ ērtības. Iebūvētais akselerometrs arī paveic daļu maģijas… īpaši, akd pagriežot telefonu sāniski rodas tāda sajūta, ka telefons pielāgojas lietotājam… nevis otrādi… un tā tas ir viscaur lietotjot telefonu.

Neskatoties uz savu interfeisu izmantojot 3sās puses aplikācijas ir iespējams pārsteigt arī visprasīgākos un tehniski pieredzējušākos lietotājus… tomēr telefons ir balstīts uz MacOS… un nezinu nevienu citu tālruni, kur ir vispār iespējams patiešām plaši menedžēt aplikācijas, strādāt komandrindā… un kā es te vakar atklāju: detalizēti redzēt visus tuvumā esošos operātora torņus… ar detalizētu info par katru no aktīvajām šūnām…

Dizains

Metāliskais korpuss, spilgtais ekrāns un dizaisniskā vienkāršība (visas funkcijas ir maksimāli paslēptas… tai skaitā fotokamera ir neuzkrītošs stikliņš telefona aizmugurē)… kad šī kombinācjia iekļaujas tavā plaukstā, tad nemaz neaizdomājies par to, ka telefons nav viegls vai maziņš… tie laiki šķiet pagājuši, kad vīrieši mērījās kuram mazāks… telefons… 🙂

Tātad mans secinājums: ne jau funkcijas nosaka telefona vērtību – bet tas cik daudz no visa piedāvātā klāsta jūs izmantosies un vēlēsieties izmantot iktdienā. iPhone ikvinea funkcija ir tā uztaisīta, ka tu vēlēsies to lietot atkal un atkal… vai tas ir interneta lapu pārlūks, jaunākais laika ziņās vai kāds mūzikas klips.

vieta izaugsmei?

Kā jau ikvienai iekārtai, arī iPhone ir nepieciešams attīstīties un augt tehniski un funkcionāli. Ņemot vērā tirgus specifiku, Eiropieši pieprasa 3G atbalstu. Ņemot vērā drošības un mobilitātes faktoru, uzņēmumi pieprasa tiešsaistes e-pasta risinājumus un datu kriptēšansa risinājumus…. un tas ir tuvākais solis. Ko Apple pieliks vēl papildus lai noturētu auditorijas sajūsmu? Nezinu… varbūt patiesu un ērtu mobilo televīziju? Varbūt GPS ar interesantām un noderīgām aplikācijām izklaidei, drošībai, izglītībai, sportam utt.

viena dizainera teiktais, ko es varētu attiecināt uz Nokia, Samsung, LG un pārējiem ražotājiem, kas cenšas radīt “iPhone konkurentus”  un reklamēt visos iespējamos mēdījos:

“… reklāma –  tā ir cena, ko uzņēmumi spiesti maksāt par to, ka nav innovatīvi”

2 thoughts on “kur slēpjas iPhone maģija?

  1. Paldies! Beidzot kāds sakarīgs, konsekvents raksts par iPhone. Tā kā rīt grasos to iegādāties, man ir interesanti uzzināt citu viedokļus par šo tēmu. Laikam jau cilvēku dabā ir nolikt visu, kas no mārketinga viedokļa (un ne tikai) ir izdevies, piem. google, skype, draugiem.lv, iPhone…

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.