ķidājam Diena.lv

Man bija tā iespēja pabrīnīties par Diena.lv braucošo reklāmu (7 vieglās automašīnas, kas brauca vienā rindā uz katras pa vienam milzīgam portāla burtam… arī punktiņam bija savs auto :)). Ņemot vērā, ka es to manīju sastrēgumā nobraucot uz mūkusalas ielas apļa, tad man noteikti šāda sastrēgumu palielināšana lika pievērst uzmanību. Personīgi uzskatu, ka tā ir slikta reklāma, jo kārtīgi piesārņo pilsētas tā jau ne pārāk svaigo gaisu kā arī rada nevajadzīgus papildus sastrēgumus.

Diena.lv

Nu portāls tagad ir paziņots un nu jau kādu mēnesi griežās. Mājaslapa ir diezgan gaumīgi izveidota un ir pārskatāma. Negatīvi ir tikai informācijas izvietošana pēc svarīguma. Lai gan kas ir svarīgs par to cilvēkiem gaumes atšķiras, taču manuprāt “Laika ziņu” un “Vārdadienas”  lodziņi ir tik zemu saturā, ka jāskrollē pat 6 ekrāni uz leju un atrodas zemāk par Muzeju ziņām un vēl vīsādai salīdzinoši šaurākam cilvēku lokam paredzētai informācijai. Lielais FUI par to.

Otra būtiskākā lieta manuprāt ir reklāmas – ja nav ko reklamēt, tad nereklamējiet neko… vai vismaz ielieciet klasisko ” Brīva vieta jūsu reklāmai”… kaut kāda mistiska universitātes reklāma (īstenībā parasts interneta reklāmdevējs, kas tik pat labi arī pornosaitus varētu reklamēt pa starpām) kā arī masveidīga pašreklāma. Nu pārdotiet sākumā reklāmu ar 99% atlaidi (es pat nopirktu kādu nedēļu no personīgiem līdzekļiem un pareklamētu savu blogu vai kādu citu sev tuvu lapu) ja savādāk nevar, bet tikai nevajag piesārņot lasītāju ekrānus ar pašreklāmu un pilnīgi lieku reklāmu.

Saturs arī ir nedaudz dīvains… lai gan es atbalstu ēdijus, kas ceņšas atšķirties ar saturu un piedāvāt ziņas + komentārus + viedokļus. Kā mīnusu saturam varu pielikt to, ka ļoti daudziem rakstiem trūkst autoru (kā autors norādīts “Diena”) kā arī nav autoru profils ar bildi, pieredzi un citiem šā autora rakstiem. Lai arī cik profesionāli ir žurnālisti, tik un tā autra subjektīvais viedoklis kaut kādā mērā spiežas ikvienā rakstā…  paraksts palīdzētu būt viņiem nopietnākiem un virtuāli uzņemties atbildību kā arī raksti būtu daudz personīgāki.

Nu tas būtu īsumā mans viedoklis par šo portālu. Daži ieteikumi nākotnes attīstībai:

1. uztaisiet tā lai cilvēki paši varētu pārvietot informācijas “kastītes” pēc sava prāta. tehniski to var redzēt http://www.igoogle.com vai http://www.netvibes.com.

2. Ļoti lielas bildes rakstu sākumos. varbūt nepieciešams nedaudz samazināt, lai teksts sāktos uzreiz no sākuma, un bilde aizņemtu kādu 2/3 va 1/2 no atvēlētās vietas.

3. Neļaujiet nenozīmīgai informācijai pārpludināt ekrāna telpu… RSS feeds no delfi.lv, apollo.lv un TVNet.lv noteikti nedara godu diena.lv.

Veiksmi nākotnes attīstībā!

2 thoughts on “ķidājam Diena.lv

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.