Kā izveidot populāru blogu?

blogger.jpgLatvijā aizvien vairāk attīstoties Blogošanas kultūrai parādās arī tādi cilvēki, kas ikdienā nav spējuši sasniegt atpazīstamības virsotnes tādēļ ļoti vēlas būt populāri internetā. Lai to izdarītu tiek pielietotas visai tiešas metodes: pārpublicē masveidā citu cilvēku saturu, ievieto dažādus nezināmas izcelsmes (kail) foto, izaicina populārus cilvēkus un citus blogerus… utt. Taču ir jāsaprot, ka tā ir ” lēta” popularitāte, kas blogeri nepadara populāru un nerada virtuālo tēlu.

Tātad mani novērojumi un dažas idejas no ārzemju resursiem par to, kā kļūt cienījamam un populāram blogerim:

1. Raksti oriģinālas lietas. Piepūli nedaudz savu pelēko smadzeņu masu un uzraksti kaut ko jaunu un vērtīgu, kam tu pats tici un kas tev ir svarīgs.

2. Ievieto ierakstus regulāri. Taču neraksti, ja nau ko rakstīt… vienkārši ieraksts -man šodien ir besis (un tā 4 dienas no vietas) padarīs tevi par depresīvu un neinteresantu cilvēku.

3. Esi daudzveidīgs. Veido savu virtuālo tēlu. Piekop to. Esi ar vienu un to pašu seju viscauri … vai tie ir raksti, komentāri, komentāri citu cilvēku blogos vai vispār lapas noformējumā. (Piem: JoCast, Onkulis.com, Laacz.lv)

4. Ja izmanto idejas no citiem blogiem, tad nekautrējies un ieliec atsauksmi uz šo blogu. Orģinālā eksta autors būs pateicīgs, kā arī visticamākais iegriezīsies, lai apskatītos kas tu esi un ko tu dari.

5. Cieni komentētājus. Tas ir labākais avots kur saņemt kritiku un idejas uzlabošanai.

6. Neraksti pārāk garus ierakstus… īpaši, ja nav īsti satura tajā tekstā… Blogi ir izklaides vieta – augsti tiek vērtēta konkrētība, precizitāte un pārskatāmība.

7. Pildi solījumus – ja esi apņēmies uzrakstīt par kaut ko svarīgu, tad visticamākais cilvēki laiku pa laikam atgriezīsies pēc apsolītās informācijas vai ieraksta… nepievil savus lasītājus. (Novēroju kā Rauls centīsies 45 diennaktis nedzert un par to videoblogot)

8. Ierakstiem liec klāt ilustrācijas. Veido pats, vai “aizņemies” no plašā interneta. Ilustrācijas rada sajūtu… noskaņo lasītāju… ļauj pateikt vairāk! (Atceries par autortiesībām!)

9. Nemēģni darīt daudz un uzreiz. Labāk mazāk, taču kvalitatīvi.

10. Esi pats!

5 thoughts on “Kā izveidot populāru blogu?

 1. Kā kurš. Cits lai pateiktu… cits lai tiktu sadzirdēts… cits – lai būtu populārākais.
  Es blogoju, lai pateiktu sev svarīgo un šķiet man svarīgi, lai diezgan daudzi to arī lasītu (lai manis rakstītais būtu vajadzīgs lasītājiem)

 2. 1.kārt, vai tikai šāds virsraksts arī nav no tās pašas sērijas par “nezināmas izcelsmes kailfoto”? 😉
  2.kārt, nu būsi tu megapopulārs blogs, nu būsi tu otrais vecis sādžā (pēc Laacz, dabiski!), ko tālāk? Tiešām jutīsies šausmīgi novērtēts pēkšņi?
  3.kārt, vismaz pieaugušiem cilvēkiem vajadzētu saprast, ka ne jau 100 komentāriem blogā vai 10 000 draugiem paši ziniet kur, ir kāda nozīme.
  Dari (raksti) to, kas te patīk un viss. Ja atrodas vēl 5 tādi paši, kam ir interesanti palasīt un izteikt savas gudrās domas – fine!
  Pārvērst to visu par veselu zinātni, nu kam gan to vajag?

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.