Zvaigžņu drudzis vidējā latvieša gaumē

zvaigznesŠodien kārtējo reizi uzsākās kārtējais TV3 Zvaigžņu raidījums – “Dejo ar Zvaigzni 2″… protams arī manās mājās atradās sieviešu kārtas pārstāve, kas nekādā gadījumā nevar laist šo šovu garām. Kad šis bija beidzies, tad ar vienu veiklu pogas nospiedienu tika pārslēgts LNT, kur gāja līdzīga rakstura un satura šovs ” Zvaigžņu lietus”

Kas notiek ar televīzijām Latvijā? Viena (TV3) mēģina patiešām radīt kaut ko jaunu, taču pārspīlē ar devām – ja jau bija viens labs raidījums, tad nevajag pārcensties un taisīt 2, 3, 4 atkārtojumus un versijas, kopijas sērijas.

Ironiskākais tajā visā ir tas, ka Zvaigžņu mums Latvijā nemaz tādu riktīgu nav… un tās, kas piedalās tajos šovos… tādi zvaigžņu puteklīši vien ir palikuši. Tā vien šķiet, ka Latvijā ir ieviesta jauna Zvaigznes definīcija – ja tevi pazīst kāds, kas nav ne tavs draugs, radinieks ne kursabiedrs tad tu esi zvaigzne! 🙂

Wikipedias Zvaigznes definīcija saka:

A celebrity is a widely-recognized or famous person who commands a high degree of public and media attention. The word stems from the Latin verb “celebrere” but they may not become a celebrity unless public and mass media interest is piqued. For example Virgin Director Richard Branson was famous as a CEO, but he did not become a global celebrity until he attempted to circumnavigate the globe in a hot air balloon. Another example is Al Gore, whose environmental crusade has elevated him to celebrity status. On the other hand, mass entertainment personalities such as soap opera actors or music stars are likely to become celebrities even if the person deliberately avoids media attention.

A famous definition of celebrity comes from the cultural theorist Daniel Boorstin. In his book,The Image: A Guide to Pseudo-Events in America, he cynically describes a celebrity as “a person who is known for his well-knownness . . . a human pseudo-event.”.

Ja tā paskatāmies to Zvaigžņu pasākumu saturu, tad nu kaut kādas zvaigznītes salasot tomēr neizdodas nokomplektēt kvalitatīvu šovu. Lielākais piemērs kvalitātes trūkumam bija nu slavenā Ingrīdas Ūdres performance… Pie tam nevajadzētu aizmirst, ka Ūdre kā zvaigzne bija tikai Saeimas priekšsēdētāja amatā…taču šobrīd ir kārtīgā norietā – Nepaņēma Eiropas komisijā, Izbrāķēja arī Latvijā… partijas iebakstīja kaut kādās padomēs, lai vismaz var savilkt galus.

Padoms LNT – mēģiniet atšķirties, nevis kopēt… tā savā laikā notika ar “Gribu būt miljonārs” kopijas izveidošana zem nosaukuma “Prāta Banka”, tā bija ar “Dejo ar Zvaigzni” kopijas izveidošana – “Zvaigžņu lietus” un tā notiek ar “Dziedi ar Zvaigzni” kopēšanu – “Divas zvaigznes” (Paspējāt izsekot nosaukumiem? Tik līdzīgi, ka zvaigznes gar acīm…)

Pēdējo pusgadu vērojama cīņa arī par raidlaiku svētdienas vakarā pirms Zvaigžņu raidījumiem – Analītiskie raidījumi… Te nu akmentiņš aŗī TV3 lauciņā. LTV bija uztaisījusi vienu labu raidījumu – DeFacto (kvalitāte drūmi kritusies), taču pēc veiksmīgas nesaskaņas un naudas palīdzības, šķiet TV3 pārvilinājis savā pusē visus raidījuma līderus un šobrīd darbina kopiju – “Nekā personīga”… un LNT nabadziņi ar savu TOP10 mēģina vēl spirināties pretī. Nesaprotu tikai vienu – kādēļ cīnīties ar tāda paša rakstura raidījumiem? Gribat auditoriju – uztaisiet kaut ko savādāku… piedāvājiet alternatīvu svētdienas vakara izklaidēm – Analītisko raidījumu un zvaigžņu stundas vietā piedāvājiet kaut ko aizrauošāku un izklaidējošāku par abšaubāmām ziņām un zemas kvalitātes popielu vai klibu vistu dejošanas šovu… iztērējiet no naudiņu lai iepirktu kādu labu un patiešām kvalitatīvu svaigu filmu ko tad rādīt… savādām mums vīriešiem nav argumentu kādēļ atņemt sievām TV pultis svētdienas vakarā… jo nekā cita jau nav… Nopērciet kādu patiešām labu seriālu un beidzot kvalitatīvi iztulkojiet un tad to vismaz rādiet… glābiet no zvaigžņu murga!

Un vēl – Hello Jurmala… nu tas šovu etaps (zvaigžņu fabrikas) jau sen ir aizgājis…

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.