Latvijas akciju tirgus!

investorsŠodien iegāju lai apska’titos, kāda vispār kustība ir Latvijas akciju tirgū… te būs arī Ekrānšāviņš par situāciju. Atzīšos godīgi – diezgan nožēlojama situācija. Smieklīgākā ir sadaļa – Ieguvēji: “patlaban nav neviena ieguvēja!” Domāju, ka par to vajadzētu pat ne smieties bet raudāt… šitik niecīgs apgrozījums un to, ka vispār tiek tirgotas tikai 9 uzņēmumu akcijas, no kurām 1 ir pa nullēm bet pārējie 8 ar kritumu ir nopietns signāls, ka pat lēti iepirktās akcijas ne nieka nebūs vērtas.

Un vēl – iedomājieties, ka SAF akcijas IPO bija par 48 Ls.gab…. tagad cena grozās ap 1 Ls…

2 thoughts on “Latvijas akciju tirgus!

  1. Apgalvojums par kritumu no 48 Ls uz 1 Ls (vai jebkura cita brīža cenu) nav īsti korekts. Ar SAF tehnika akcijām tiks veikts t.s. split. 2004.gada 1.decembrī uzņēmums emitēja prēmiju akcijas, kuras tika proporcionali sadalitas starp esošajiem akcionariem – par vienu esošo akciju tiem bez maksas tika piešķirtas divas premiju akcijas. Tadejadi vienas akcijas cena samazinajas tris reizes, tacu ņemot vera, ka akciju skaits akcionariem palielinajas, kopeja tiem piederošo akciju vertiba palika nemainiga. Tātad – pēc šīs operācijas akcijas cena attiecīgi tika samazināta 3 x – uz apm 15 Ls. Tas nozīmē, ka cenai par atskaites posmu jāņem 2004. gada 2. decembra cena ~ 15,45 Ls.

    Pilnu Baltijas tirgū tirgoto visu 96 akciju sarakstu labāk skatīt šeit http://www.baltic.omxnordicexchange.com/market/?pg=mainlist

    Diemžēl tirgus aktivitāte tiešām ir zema arī tagad. Pārdevēji tur akcijas un nepiedāvā tās tirgū, acīmredzot uzskata, ka to vērtībai jābūt lielākai, savukārt pircēju vai nu pašlaik nav, vai arī tie gaida, vai cenas nekļūs vēl zemākas. Viens skatās uz otru un gaida……..

    Jautājums drīzāk ir par investoriem pieejamajiem naudas līdzekļiem un ticību Baltijas (un ne tikai Baltijas) uzņēmumu spējai strādāt ar peļnu.

  2. Arti: paldies par labojumu… es to gan biju palaidis garām… Es tā vairāk piefiksēju tieši to situāciju, ka VISAS akcijas vienā dienā krītas… 😦 tas tomēr ir skumji.

    Ceru, ka tomēr kādreiz mūsu akciju tirgus iegūs mērogu un panāks to situāciju, ka viens tirgus spēlētājs nevar būtiski ietekmēt visu indeksu.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.