Hansabanka saka – sūd! ir vēl tikai priekšā!

naudaDienas Bizness raksta šodien par Hansabankas pētījumu, kur secināts ir:

Kaut arī tuvāko mēnešu laikā inflācija vēl turpinās pieaugt, šo procesu veicinošie iekšējie un ārējie faktori strauji zaudē spēku. Pakāpeniski izzūdot līdzšinējā enerģijas un pārtikas izmaksu kāpuma ietekmei, gada otrajā pusē un jo īpaši 2009.gadā inflācija ievērojami samazināsies, jo tajā brīdī arī iekšējā pieprasījuma spiediens būs samērā vājš. Nav šaubu, ka šo procesu veicinās patērētāju pragmatiskāka attieksme un konkurences saasināšanās.

Viens nu ir skaidrs – inflācija vēl kādu laiku būs augsta un 2008. gads ir tas savilktās jostas gads, kur tiek aicināts tieši mums – patērētājiem, diktēt noteikumus ar saviem maciņiem – taupīt, nepirkt, atteikties!Es personīgi piebiedrojos, jo jau pietiekami sen uzskatu, ka latvieši nedaudz pārspīlēti tērē tur kur nevajag. Vai tu atteiksies no kaut kā?

6 thoughts on “Hansabanka saka – sūd! ir vēl tikai priekšā!

  1. Ei nu, es izlasīju, ka Hansabanka saka, ka lielākie sūd! jau drīzi būs aiz muguras. Vēl viens gadiņš jāpaciešas, un tad jau viss būs bumbās. Hansabanka jau nav SEB, kur ekonomisti regulāri pareģo bezmaz vai pasaules galu. Es, protams, nesaku, ka nepareizi pareģo.
    Un par inflāciju — runa jau nav par to, ka mums, redz, jābūt apzinīgiem patriotiem un jāsavelk jostas ciešāki. Tāpēc jau tā ir inflācija, ka lietas maksā dārgāk, kas nozīmē, ka mēs mazāk varam atļauties. Josta jāsavelk gribot negribot. Nav jautājums, vai es no kaut kā atteikšos — protams, ka atteikšos, jautājums ir, ko es vispār vēl varēšu atļauties.
    Starp citu, nevajag piemirst, ka Latvijas ekonomika ir aplam cieši saistīta ar apkārtējās pasaules ekonomiku. Un, ja ASV ekonomika svaidās drudzī un karsonī, tas nozīmē, ka visu pārējo valstu ekonomika saķeŗ vismaz iesnas.

  2. Es jau atsakos, jo līdz algai vēl vairākas dienas 😀 Šovakar sapratu, ka var tomēr vakariņām veikalā vēl pa 2,50 Ls iepirkties (pie nosacījuma, ka dažas sastāvdaļas jau ir mājās). Citādi likās, ka bez 7 – 10 Ls vakariņas nesanāk. Ārprāts! Ko es tādu gatavoju, kāds varbūt brīnās? Pupiņu zupu. (Pupiņas jau bija mājās).

  3. Nu tak tv3 bija tests.. LV rimi nopirka pamatproduktus, pienu, maizi, krejumu vistas galu, iztereja 5.30ls , un berline iegaja videja partikas veikala un nopirka to pasu un galaa sanaca 5.80 EIRO.. spriediet pasi.. ari dzivokli berline entalu no centra var nopirkt sakot no kadiem 80-100 k eiro

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.