Informācija: Interesanti vs Noderīgi

prodKādu laiku atpakaļ man bija iespēja diskutēt ar pārdošanas speciālistu no Amerikas. Viens no tematiem bija INFORMĀCIJAS uzņemšana. Galvenais diskusija objekts – kā atšķirt noderīgu informāciju no interesantas informācijas (nice to know vs need to know). Ja cilvēki papēta visu to informācija apjomu, ko tu pa dienu uztver, tad patiešām lielākoties var iedalīt vienā vai otrā no šīm kategorijām. Vai kolēģa stāsts ir par pēdējo ceļojumu ir noderīga informācija vai tikai interesanta?

Kādēļ tas ir vajadzīgs? Ja tu vēlies būt profesionālis un karjerā daudz sasniegt, tad tev ir jāatbrīvo savs laiks un prāts no nelietderīgās informācija uzņemšanas un mērķtiecīgi jāmeklē lietderīgā. Vai tava darbadiena ir optimizēta līdz maksimālam lietderīgumam? ko tu dari 15 minūtēs pēc pusdienu pārtraukuma? Mācies par jaunajiem produktiem vai lasi ziņas kādā no portāliem?

Tiesa gan ir jāatzīst, lai tu būtu vispusīgs un erudīts cilvēks, tev ir jāzina daudz un dažādas lietas… arī vakardienas hokeja iznākums… it sevišķi ja tā ir LV izlases spēle ar Krieviju. Kādēļ? Tādēļ, ka pusdienojot ar klientu tas var būt jauks temats par ko sarunāties… ja vien viņš nebija pretinieku fans. 🙂 Tas pats ar visa veida puslietderīgo informāciju par tavu klientu, kas sastopama presē, blogos, televīzijā… kādēl puslietderīgo? tādēļ, ka noderīgi tas ir tikai tad, ja tev tas var noderēt… 🙂

Lūk vēl viens veids kā pašam sev būt par efektologu… izvērtē, kur tērē savu uzmanību un vai tas ir lietderīgi.

Un vēl – lietas var darīt pareizi un var darīt pareizas lietas… no otrā efekts ir daudz lielāks.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.