e-atkarība, jeb vēlme lasīt e-pastus ļoti regulāri!

pushVai tev ir bijis tā, ka visu laiku gribas nožekot jaunākos e-pastus… vai ir tā sajūta, ka gribās ātrāk atbildēt uz saņemtajām vēstulēm? Padomju laikos tas būtu tas pats, kas visu dienu dežūrēt ceļmalā gaidot pastnieku! 🙂

Pēdējos vairāk kā divus gadus man ir bijusi iespēja lietot jaunu, bet Latvijā vēl ne tik populāru risinājumu – Push e-mail.

Par to vairāk uzzināt var Wikipedijā. Principā lieta ir pavisam vienkārša – ir izgudroti gudri telefoni ar pieeju internetam, tad kādēļ lai nesataisīt tā, ka telefons no tava e-pasta servera ņem reālā laikā kā e-psatus, kalendāru,, kontaktus, uzdevumus un patiešo saliek telefonā paredzētajās vietās. tik un tā visa šī augstāk minētā informācija tev ir vajadzīga lielākotiess, lai iepazītos un strādātu tavā labā (atgādinot par tikšanos, ļaujot uzzināt jaunā klienta mobilo telefona nummuru) kā arī ziņotu neuzbāzīgā veidā par jaunajiem e-pastiem.

Varu teikt, ka lasīšanai mobilais telefons ir pilnīgi pietiekama lieta. Rakstīšanai… ne pārāk… ja nu vienīgi tev jāatbild – Jā/nē/prasi tam un tam/nezinu/ok 🙂 No savas personīgās pieredzes varu teikt, ka šāda programma padara par e-atkarīgu – tu pusdienojot uzmet aci, kas jauns ienācies e-pastos, tu pirms gulētiešanas nočeko, vai kaut kas traks nav noticies… un ziniet, vairākas reizes ir bijis tā ka 12:00 naktī no parneriem atnāk ziņa, uz kuru tu jau gultā esot vari īsi atbildēt un no rīta jau pasūtījums tev ir uz galda. 🙂 Protams, daudziem tas varbūt šķiet galīgi nevajadzīgi un pārāk traki, bet darbaholiķiem tā ir ļoti laba lieta kā tomēr piedalīties procesos pat nesēžot līdz 10iem vakarā darbā.

Latvijā šo risinājumu piedāvā LMT tiešpats un Tele2. Ir iespējams uzlikt arī stand alone versiju no Emoze. Iegādāties profesionālo versiju var no Ericsson un citiem. Pats esmu lietojs Ericsson, LMT tiešpastu un Emoze… visi strādā nevainojami un apēd patiešām ļoti maz datu apjoma (5 …10 Mb mēnesī). Ericsson risinājumā bija vēl tāda fīža, ka varēja pieslēgties caur gprs pie korporatīvās kontaktu bāzes… tas gadījumiem, ja uz telefona sinhronizējas tikai mazā bāzīte, bet vajag dabūt kādu noktaktu no pavisam lielās (glabālās), tad var to efektīvi izmantot.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.