Apple Inc pārsteidz – MacBook Air

airZiņa nav tā svaigākā … es pat teiktu veselu nedēļu veca… mūsdienu digitālajā laikmetā – veca. Ziņa sensacionāla un patiesi iespaidīga – Apple izlaidis jauno portatīvo datoru – MacBooc Air. Nezinātājam būtu grūti novērtēt minēto sasniegumu – kas tur dižš – dators kā dators… mazu ekrānu un bez disku lasītāja… hmm… un cena kosmiska.

Jā… ja vien tas nebūtu patiesi pilnvērtīgs dators un ar “pilnvērtīgs” es domāju viss, kas vajadzīgs vienam parastam datora lietotājam… pie tam patiešām ļoti mazā korpusā. Ja iedomājies, ka tur pat ir iekšā baterija, cietais disks, procesors ar ventilatoru… tad tā ir kosmiskā tehnoloģija.

Kā šodien atceros savu pirmo jel kad saskrūvēto datoru: Tas bija 15. septembrī 1998. gadā. Tas bija Microlink datoru ražošanas rūpnīcas otrajā darbības nedēļā… manā pirmajā darbadienā tur… dators, kam bija 3,2 Gigabaitu cietais disks, Pentium II 350Mhz procesors, 64 Mb atmiņa, flopis, 4 Mb videokarte un skaņu karte… Man nolika priekšā kasti ar detaļām un pateica – saliec! Tas būs tavs darba dators. Nekad nebiju redzējis datoru no iekšas… interesanti. 🙂 Man tas likās tehnoloģiju kalngals…

Tagad kad pagājuši gandrīz 10. gadi un 2008. gada 15. septembrī man būtu pirmā darba diena, tad to varētu salīdzināt ar MacBook Air salikšanu… Tam ir vismaz 10 reizes jaudīgāks procesors, tam ir vismaz 50 reizes lielāks cietais disks, tam ir 10 reizes jaudīgāka videokarte, tam ir tik pat liels ekrāns tikai daudz daudz daudz plānāks un daudz lielāku izšķirtspēju un pats neticamākais – tas viss kopā ir 10 reizes vieglāks… iedomājieties = 10 reizes krutāks dators, kas ir 10 reizes mazāks… tas ir 100 reizes iespaidīgāk! 🙂

vot.

Ā un vēl – pirmais dators, kas man jelkad piederēja bija 1996. gadā… tas bija IBM PC… pie manis nonāca jau 10 gadus lietots… viņš izskatījās šādi:

Precīzāk: šeit lapas apakšpusē vairāk.

Un tagad iedomājieties, ko mēs varēsim paveikt ar datoru vēl pēc 10 gadiem?

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.