Zagt vai nezagt?

Šajā vēlajā vakara stundā es labprāt pastāstītu par savu pieredzi kādēļ nezagt… ar zagšanu es domāju, nelegālu programmu izmantošanu mājas datoros. Kādu laiku atpakaļ man bija tā iespēja iegūt savā īpašumā jaunu un jauku DELL portatīvo datoru. Datoram līdzi nāca legāls WinXP. Protams, mājās lietojot datoru ir vajadzība arī pēc citām programmatūrām – spēlēm, teksta redaktoriem, prezentācijas un grafikas. Daži draugi un kolēģi man ieteica izmantot atvērtā koda programmas. Tāpat manās rokās nonāca Atvērts CD. Dažas kļūdas jau tur ir, bet visā visumā viss mājai nepieciešamais programmu klāsts.

Firefox vs Internet Explorer – patiešām ļoti būtiski uzlabojās ātrdarbība. IE7 veras ilgi un lēni. Firefox momentāli. Nēesmu tehniķis, bet man tas ļoti patīk. Funkcijas visas nepieciešamās ir un informācija ir pietiekami intuitīva. Ir arī papildinājums teksta labošanai latviešu valodā. (šobrīd rakstu šo blogu wordpress web rīkā izmantojot Firefox un man visus kļūdainos vārdus pasvītro… super. IE to nedara.) Integrēts Google meklētājs (mans mīļākais meklētājs)

OpenOffice vs MS Office 2007 – paskatoties uz uzdevumu klāstu, ko es veicu mājas datorā sapratu, ka man nevajag tos daudzos funkciju tūkstošus. OpenOffice ispilda VISAS manas mājas lietotāja vajadzības – teksta redaktors, tabulas, prezentāciju rīks. OpenOffice vide ir intuitīva (kaut kur līdzīga Office 2003) un ātri apgūstama. OpenOffice programmas palaižas daudz ātrāk. Darbojoties aizņem ļoti maz operatīvās atmiņas un ir savietojama ar DOC, DOCX kā arī atvērtajiem dokumentu formātiem. interesanti, ka var bezmaksas veidot PFD dokumentus. Arī vietu uz cietā diska aizņem būtiski mazāk. Ir pieejami latviešu valodas rīki kā teksta labošanai.

Grafiskie apstrādes rīki – Viennozīmīgi Google Picassa bilžu organizēšanai un Google Picassa albums bilžu izvietošanai internetā. Par brīvu un ļoti vienkārši izdarīt visas pamatlietas.Nav nepieciešams Corelis vai citi profesionālie rīki… jo tik un tā jau tos rīkus īsti neprot izmantot. 🙂
Latviskais atbalsts – Apostrofs ir bezmaksas rīks un pilda savas funkcijas. Nevajag nu jau ļoti smagnējo Tildes Biroju. Pie tam Apostrofs nesačakarē IE7 pārlūku ieliekot kaut kādu debilu un neatslēdzamu rīku joslu.

VLC video atskaņotājs – superīgi ātri atveras, nebremzē (salīdzinot ar iebvēto Media player) un atskaņo visus video formātus.

Spēles es spēlēju tikai bezmaksas pieejamās. (izņemot vienu, kas man ir sirdij tuva un ir iegādāta orģinālā Heroes Of might and Magic 5 Collectors Edition) Tāpat ir daudzas spēles, kas dabonamas tajā pašā http://www.atveries.lv un plašajā internetā kā web spēles. 3D spēļu piekritējiem droši vien ir jāpērk… tur neko.

Ja kādam interesē, tad daži bezmaksas laika kavēklīši Desktop Tower Defence, un citas no Kongregate.

Kādi vēl ieteikumi? Kā vēl var uzlabot savu datora izmantošanas pieredzi?

PS

Windows Vista nepiedāvāt… jo Smags kā zilonis… lēns kā bruņurupucis…

PSS

Cik miljonus Valsts ietaupītu, ja izmantotu Atvērtā koda programmas? 100 000 lietotāji (ierēdņi, valstsvīri, mediķi un citi)  reiz kādi vidēji 200 Ls/gadā = 20 miljoni latu… tikai uz Windows, Office un Tildes biroju vien… uhh…

3 thoughts on “Zagt vai nezagt?

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.